InfoPasażer – Opóźnienia Pociągów

Pociąg osobowy z Przemyśla do Szczecina Głównego, planowy przyjazd o godzinie 19.15, przyjedzie z około 40 minutowym opóźnieniem. Informujemy, że wielkość opóźnienia może ulec zmianie. – ilekroć idę na dworzec – obojętnie gdzie, czy to w Poznaniu, czy Grudziądzu, we Wrocławiu czy też Gdańsku, wiecznie słyszę taki lub podobne komunikaty. Nie zawsze odnośnie akurat mojego pociągu, ale opóźnienia na kolei to już plaga i poważny problem. W okresie zimowym zwłaszcza, gdy spadnie trochę śniegu i kolej jest sparaliżowana, bo tory pękły, bo są zaśnieżone itd. Pewnie nie tylko mnie ale i Was szlag trafia, kiedy musicie czekać na polskich śmierdzących dworcach na pociąg, który gdzieś utkwił i przyjedzie z dużym spóźnieniem (a specjalnie wyszliście z domu, ze szkoły szybciej, żeby zdążyć). Z pomocą przychodzi aplikacja InfoPasażer, która na żywo wyświetla informacje o opóźnieniach wszystkich pociągów i w przeciwieństwie do marudnej starszej pani w kasie biletowej, poda Wam rzetelne dane o planowym przyjeździe Waszego składu.

Program działa we współpracy z internetowym serwisem spółki PKP Intercity będącym komputerowym odpowiednikiem opisywanej apki. Pobiera on dane z sieci i wyświetla w wygodnej formie na smartfonach z Androidem. Jest to naprawdę bardzo fajna sprawa, bo jeśli macie daleko na stację kolejową (ja np. 3 kilometry piechotą), to zamiast lecieć z rana nadaremno na dworzec, będziecie mogli się dowiedzieć, że np. Wasz pociąg ma półgodzinne opóźnienie i możecie sobie jeszcze trochę poleżeć w wyrku 😀 Podobnie jak w przypadku programu w komputerowej wersji online, wyszukujemy interesującą nas stację (w przypadku większych miejscowości możemy sobie wybrać konkretny dworzec) i wyświetlane są wszystkie spodziewane w najbliższym czasie pociągi, wraz z planowym przyjazdem lub odjazdem (możemy się przełączać miedzy tymi dwoma trybami). Jeśli pociąg jedzie planowo, wyświetlona będzie jego prawidłowa godzina przyjazdu/odjazdu, jeśli zaś jedzie z opóźnieniem, pod właściwą godziną (przekreśloną) zobaczymy spodziewany czas pojawienia się składu. Obok połączeń możemy zobaczyć, jaka spółka je obsługuje, a po wybraniu konkretnej relacji, przyjrzeć się przebiegowi trasy konkretnego pociągu.
Program ma nieskomplikowany interfejs, jest prosty w użyciu i przekazuje wartościowe dane. Pamiętajmy jednak, że w systemie (zwłaszcza obsługiwanym przez spółkę kolejową) mogą się czasami znaleźć błędy, więc miejmy i to na uwadze. W każdym razie jako codzienny użytkownik usług kolejowych polecam tą aplikację :)

Wymaga Androida: 2.2 i wyżej

Kategoria: Transport

Rozmiar: ~989kb